+372 730 2000
E-R 7:45-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Mööbli- ja terrassiõli Valtti Kaluste- ja terassiöljy

Hind:
Soodushind kehtib e-poes ja kliendikaardiga kaupluses.
Lisainfot küsi julgesti siit

Toode laos

Lahustipõhine, valmistoonides puiduõli välistingimustes kasutamiseks. Kaitseb puitu niiskuse ja mustuse eest, vähendades puitpinna lõhenemist.

Hinnatabel

Tootekood Mõõdud Hind Lisa korvi
Pruun 0,9 L 9,60 € 8,64 €
Pruun 2,7 L 26,40 € 23,76 €
Pruun 9,0 L 74,00 € 66,60 €
Hall 0,9 L 9,60 € 8,64 €
Hall 2,7 L 26,40 € 23,76 €
Hall 9,0 L 74,15 € 66,74 €
Must 0,9 L 9,60 € 8,64 €
Must 2,7 L 26,40 € 23,76 €

Hind kaupluses võib erineda.

 • Tüüp: lahustipõhine, valmistoonides puiduõli välistingimustes kasutamiseks. Kaitseb puitu niiskuse ja mustuse eest, vähendades puitpinna lõhenemist.
 • Sobivus: sobib töötlemata, termotöödeldud, sügavimmutatud, lehtpuust ja eelnevalt õlitatud puidule ning ka tööstuslikult õlitatud puidule. Puidu aluspind mõjutab lõplikku tooni. Hall õli sobib kõige paremini pleekinud, neutraalse värvi puiduga. Juba halliks ja nö. karvaseks muutunud puidu pind imab õli tugevalt ja lõpptulemus tuleb väga tume. Tee alati prooviõlitamine.
 • Kasutusobjektid: terrassid, aiamööbel, paadisillad
 • Toonid: pruun, hall, must
 • Läikeaste: pole määratud
 • Kulu: 5-7 m²/l, sõltub puidu poorsusest
 • Vedeldi/lahusti: Special Solvent
 • Töövahendid: pintsel, pihusti või käsn
 • Kuivamisaeg 23 °C ja 50%-lise suhtelise õhuniiskuse juures: pinnakuiv mõne tunni möödudes. Kuivamist mõjutavad pinna poorsus ja kasutatud puiduõli kogus. Järgmise töötluse võib teha peale pinna kuivamist, olenevalt ilmastikutingimustest paari tunni pärast.
 • Ilmastikukindel: hooldustöötlemine teha vastavalt vajadusele. Pidevalt õues olevad pinnad soovitame töödelda igal aastal.
 • Kuivainesisaldus: 25%
 • Erikaal: 0,9 kg/l, ISO 2811
 • Säilitamine: toode talub külmladustamist ja –transporti. Halvasti suletud, poolik ja/või toonitud toode ei säili kaua. Poolikus purgis oleva toote omadused võivad muutuda.

Värvimistingimused
Töödeldav pind peab olema kuiv ehk puidu niiskussisaldus peab olema alla 20% kuna niiske puit ei ima õli ja õli kuivab aeglaselt. Kuna surveküllastatud puit on tihti märg, siis soovitame selle töötlemist umbes poole aasta pärast peale paigaldamist.

Töötlemise ja kuivamise ajal peab õhu, pinna ja puidukaitsevahendi temperatuur olema vähemalt +5 °C ja õhu suhteline niiskus alla 80%.

Eeltöö
Varem töötlemata puitpind:
Puhasta puitpinnad tolmust, mustusest ja lahtistest osakestest. Pese hallitanud puitpind Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile.

Varem puiduõliga töödeldud puitpind:
Eemalda pinnalt lahtised osakesed kaapraua ja/või terasharjaga. Puhasta pind ja pese vajadusel Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile. Kui puitpinnale jääb pesemisele vaatamata nähtav kile, eemalda see enne töötlemist. Lase pinnal kuivada kuna niiske puit ei ima õli ja õli kuivab aeglaselt.

Töötlemine
Sega Valtti Kaluste- ja terassiöljy hoolikalt enne kasutamist ja ka kasutamise ajal. Kanna puiduõli pinnale pintsli või käsnaga nii, et kogu õli imenduks puitu. Pühi üleliigne õli ära. Jätkukohtade vältimiseks pintselda kogu pind ühtlaselt korraga. Välismööblit töötle üks kord. Poorne puidupind võib vajada kahekordset töötlemist.

Järgmise kihi võid pinnale kanda kui õli on imendunud ja pind kuiv, sõltuvalt ilmastikuoludest, mõne tunni pärast. Iga õlitamiskorraga muutub puidupind tumedamaks. Kui ei soovi tumedamat pinda, võid hooldustöötluse teha Valtti Kaluste- ja terassiöljyga töödeldud pinnale läbipaistva Valtti Puuöljy puiduõliga.

Hooldusõlitamist teha vastavalt vajadusele. Aastaringselt õues olevad puitpinnad võivad vajada töötlust korra aastas.

Töövahendite puhastamine
Töövahendid pesta vedeldiga Special Solvent (Vivacolor) või Tikkurila Pensselipesu puhastusvahendiga.

Hooldusjuhised
Töötle pinda ettevaatlikult u 1 nädala jooksul, et toode saavutaks lõpliku tugevuse ja vastupidavuse. Pinda võib vajadusel puhastada kergelt pehme harja või mopiga u. kahe päeva möödumisel õlitamisest.

Määrdunud pinda võib puhastada Hoolduspesuga (1 osa Hoolduspesu 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Hoolduspesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pinnad ja lase kuivada.

Küsi lisainfot