+372 730 2000
E-R 8:00-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Bituumenipõhine hüdroisolatsioonimass weber.tec Superflex 10

Hind:
Soodushind kehtib e-poes ja kliendikaardiga kaupluses.
Lisainfot küsi julgesti siit

weber.tec Superflex 10 on suure elastsusega 2-komponentne isoleeriv mass, mis ei sisalda lahusteid ning on mõeldud kasutamiseks hoonete maapinnast allpool asuvate osade alaliseks ning töökindlaks tihendamiseks ja veekindlaks muutmiseks. Materjal on väga heade nakkeomadustega ning pragude täitmise võimega. Lisaks on ta vastupidav vananemisele ning vee ning pinnases leiduvate agressiivsete ainete poolt tekitatavatele kahjustustele. Materjal talub sulfaate sisaldavat vett.

Hinnatabel

Mõõdud Hind Lisa korvi
30 L 78,30 € 70,47 €

Hind kaupluses võib erineda.

TEHNILISED ANDMED

Koostis Kahekomponendiline bituumeni ja sünteetiliste ainete suspensioon
Pealekandmise temperatuur +1 °C…+35 °C (õhk ja aluspind)
Materjali temperatuur +3 °C…+35 °C
Materjalikulu 3,5 – 4,5 l/m2 sõltuvalt vee rõhust
Lahustite sisaldus Puudub
Kihipaksus min 3mm (1,1 mm värske materjali kihi kasutamisel pärast kuivamist 1,0 mm paksune kuivkiht)
Tihedus u 0.7 kg/dm³
Kasutusaeg 1 kuni 2 tundi temperatuuril +20°C
Kuivamisjärgne jääk u 90%
Pehmenemis temperatuur u 130°C
Värvus Must
Pakend 30 liitrine ämber (sisaldab 2 komponenti)
Säilivusaeg 12 kuud hermeetiliselt suletud nõus, ka lahejendatud kujul. Ei tohi jäätuda!

MATERJALIKULU

Veekoormuse liik Ehitise osa Kasutamine Kuivanud kihi minimaalne paksus Min. kulu
Niiske pinnas/ imbvesi Vundamendi seinad/ betoon-tahvlid 2 kihti 3 mm 3.5 l/m²
Mittesurveline vesi Rõdud/märjad ja niisked ruumid 2 kihti koos klaaskiudkangaga nurkades ja servades 3 mm 3.5 l/m²
Pinnasesse kogunenud imbvesi Vundamendid/ aluskihid 2 kihti koos klaaskiudkangaga 4 mm 4.5 l/m²
Survevesi (põhjavesi, sügavus <3 m) Vundamendid/ aluskihid 2 kihti koos klaaskiudkangaga 4 mm 4.5 l/m²

ALUSPIND

weber.tec Superflex 10 on kasutatav mistahes mineraalsetel aluspindadel nt betoon, Fibo plokk, gaasbetoonplokk, tellis, tsement krohv, paekivi jne. Samuti sobib toode ka vana bituumen aluspinna renoveerimiseks. Aluspind peab olema puhas, kõva, tolmuvaba, naket halvendavad ained tuleb eemaldada (nt tsemendipiim, õli, segu jäägid). Õhu-, segu- ja pinnatemperatuur peab olema vahemikus +1 °C kuni +35 °C, pind ei tohi olla märg (võib olla kergelt niiske) ega jäätunud. Praod > 5mm tuleb eelnevalt täita, nurgad ümardada kasutades selleks tihendussegu weber.tec 933. Krundina kasutatakse weber.tec 901 , mida  tuleb lahjendada veega 1:10. Krundi pealekandmiseks kasutatakse harja või pintslit.

SEGAMINE JA PAIGALDUS

Enne kasutamist lisatakse weber.tec Superflex 10pulbrilisele komponendile vedel komponent ning segatakse elektridrelliga kuni homogeense ja tükke mittesisaldava segu saamiseni. Vedeliku ja pulbri vahekorda korrigeeritakse vastavalt vajadusele. Väiksemate koguste valmistamisel tuleb jälgida pakendil antud juhiseid komponentide vahekorra osas. Valmis segatud materjal tuleb ära kasutada 1 kuni 2 tunni jooksul.

Materjal kantakse pinnale metall hõõruti abil vähemalt kahes kihis. Poorsete alupindade korral tuleb esimene kiht aluspinda hõõruda. Teise kihi võib kanda peale niipea kui esimene on piisavalt kuivanud, st seda ei kahjustata teise kihi tegemisel. Kihipaksus ja kulu sõltuvad kasutusotstarbest. 

Leeliskindlat klaasfiibervõrku kasutatakse nurkades ja servades rõdude ja terasside hüdroisoleermisel ning survelise vee korral kaetakse selle võrguga kogu pind. Võrk paigaldatakse kahe  kihi vahele.
Soojustusplaatide paigaldamisel tehakse esmalt hüdroisoleerivad kihid ja seejärel paigaldatakse plaadid. Selleks kantakse bituumenmass hambulise plaatimiskammiga soojustusplaadile, seejärel surutakse plaat seina.

Küsi lisainfot