+372 730 2000
E-R 8:00-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Koorekate Biolan

Hind:
Soodushind kehtib e-poes ja kliendikaardiga kaupluses.
Lisainfot küsi julgesti siit

Biolani Koorekate on puhtast okaspuukoorest valmistatud looduslik maaparandusaine. See ei sisalda mürkainejääke ega kahjulikke kemikaale. Koorekate kaitseb mullapinda, nii et see ei muutu kuivaks ega mudaseks, takistab umbrohu kasvu ning hoiab saagi puhtana. Kuna koorekate neelab lagunedes lämmastikku, tuleb taimi väetada tavalisest veidi rohkem.

Hinnatabel

Tootekood Mõõdud Hind Lisa korvi
4742030006756 60L (9 kg) 6,20 € 4,96 €

Hind kaupluses võib erineda.

Tüübi nimetus: kattematerjal
Otstarve: pinnase parandusaine
Toorained: puukoor 100 %
Tüki suurus: < 40 mm
Mahukaal: 250 g/l
Puistemaht: 60 l

Biolani Koorekate on okaspuukoorest valmistatud looduslik katteaine, mida kasutatakse pinnase katmiseks puu- ja põõsaistikute ümbruses, puuvilja- ja marjaaias ning peenramaal.

  • Biolani Koorekate kaitseb mullapinda kuivamise ja paduvihma tagajärjel tekkiva muda eest
  • takistab umbrohu idanemist
  • soodustab mikroorganismide tegevust ja muudab mullastruktuuri vastupidavaks
  • suurendab mulla huumusesisaldust
  • hoiab ära vihma ajal tekkivad mullapritsmed ning saagi puhtana

Biolani Koorekate on peenendatud ja sõelutud ning valmistatud puhtast okaspuukoorest. See ei sisalda tõrjeainete jääke ega muid kahjulikke kemikaale ning selle laotamine on puhas ja lihtne.

Puu- ja põõsaistikud
Koorekate sobib maapinna katmiseks ilupuude ja -põõsaste, rooside, viljapuude, marjapõõsaste ning vaarikate ümbruses. Samuti on koorekate hea teeradade kattematerjal ning sobib marjapõõsaste juurde ja peenramaale.

Koorekatet on soovitatav taimede alla panna kohe istutamise ajal. Tavaliselt piisab viiesentimeetrisest kihist – see kaitseb mullapinda ning takistab umbrohu idanemist. Paksemat, 10–15 cm kattekihti kasutades on võimalik ära hoida ka mitmeaastaste umbrohutaimede kasvu. Enne istutamist tuleks maapind korralikult umbrohust puhastada.

Köögiviljaaed
Koorekatet kasutatakse köögiviljaaias, et parandada taimede kasvutingimusi, hõlbustada umbrohutõrjet ning kaitsta saaki mullapritsemete eest. Koorekate sobib istikuna istutatavatele taimedele, nagu kapsas, peasalat, porrulauk, kurk, tomat, ning mitmeaastastele köögiviljadele, nagu rabarber ja spargel. Samuti sobib koorekate suurepäraselt aiamaa teeradade katmiseks.

Koorekatte võib laiali laotada kas enne või pärast taime istutamist. Maapind peab olema enne seda korralikult soojenenud. Sobiv kattekihi paksus on umbes 5 cm.

Muu info
Kui istikute all kasutatakse koorekatet, ei ole maapinda vaja eraldi hooldada ega kobestada, selle eest hoolitsevad mullas elavad mikroorganismid ja vihmaussid. Kasutades koorekatet üheaastaste ilutaimede ja köögiviljade juures, võib seda soovi korral pinnasesse segada juba sügistööde ajal.

Koorekate laguneb maapinnas aeglaselt ning sellest tekib uus viljakas huumus. Huumus seob algul rohkesti toitaineid, seepärast on väetisevajadus koorekatte kasutamise esimestel aastatel suurem.

Lisaväetamiseks piisab 1,5 liitrist Biolani Looduslikust Väetisest või Köögiviljaväetisest 10 m² kohta. Väetis pannakse enne maapinna katmist.

Küsi lisainfot