+372 730 2000
E-R 7:45-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Ahjusegu Weber KM Tuli

Hind:
Soodushind kehtib e-poes ja kliendikaardiga kaupluses.
Lisainfot küsi julgesti siit

Tulekindel remontsegu kaminate, ahjude ja pliitide tulekolletes väikeste pragude, lohkude ja aukude remondiks. Kõrgeim kasutustemperatuur 1300 °C.

Hinnatabel

Tootekood Mudelinimi Mõõdud Hind Lisa korvi
10113729 1009295 2 kg 15,90 € 14,31 €

Hind kaupluses võib erineda. Loe lähemalt e-poe müügitingimusi.

ALUSPIND

Kahjustunud kohad puhastatakse tuhast ja lahtisest materjalist, näiteks terasharjaga. Tolmust puhastatakse tolmuimeja või harjaga ja seejärel pühitakse remonditav koht veel üle niiske käsnaga. Aluspind peab olema veidike niiske enne remontsegu peale kandmist.

SEGU VALMISTAMINE

Väikepakk 2 kg kuivsegu segatakse 0,35…0,4 liitri puhta veega. Segatakse jõuliselt kuni ühtse massi saamiseni. Kui on soov saada voolavamat segu, näiteks peente horisontaalsete lõhede täitmiseks, suurendatakse seguvee kogust 0,5 liitrini / 2 kg kuivsegu. Töövahendid peavad olema täiesti puhtad, kuna väikegi kogus tsementi, lupja või ehitustolmu rikub segu omadused! Mass on kasutusvalmis kohe pärast veega segamist. Umbes 10…30 minuti möödudes hakkab mass tarduma, siis võib segule lisada veidike vett. Maksimaalselt lubatud vee kogust 0,5 liitrit ei tohi seejuures ületada!!! Remontsegu on avatud nõus kasutuskõlblik u 1 tund esimesest vee lisamisest. Kinnises nõus säilib segu kasutuskõlblikuna mitu kuud.

TÖÖDE TEOSTAMINE

Remonttöö on soovitav teha soojas tulekoldes, siis on segul ka kiirem tardumine. Lagunenud koht täidetakse tihedalt remontseguga. Töövahendiks sobib teraskellu või kummist pahtellabidas. Ühe kihi paksus võib olla maksimaalselt 10 mm. Töövahendid puhastatakse veega. Massi aeglane tardumine algab toatemperatuuril. Temperatuuri tõustes tardumine kiireneb ja lõplik kivinemine toimub tulekolde kütmisel. Esimene kütmine olgu tagasihoidlik!

PRAKTILISED NÕUANDED

Ahjusegusid kasutatakse reeglina ainult sisetingimustes. Töid teostada vähemalt +10 °C juures. Ahjusegude segamiseks kasutada täiesti puhtaid tööriistu ja nõusid.  Enne küttekolde kasutuselevõttu peab see kuivama 2..3 nädalat. Luugid ja siibrid peavad olema avatud. Kuivatamisel võib abiks võtta soojapuhuri. Esimene kütmine tehakse maksimaalse kestvusega 30 minutit väikese tulega. Seejärel nädala jooksul 1..2 tunnine kütmine väikese puukogusega. Uksed jäetakse pärast kuivatamiskütmist avatuks.

    Küsi lisainfot