Tselluvill Werrowool K
- Tootekirjeldus
Koostis
Werrowool K helbe fraktsioon on sarnane (6-8mm), aga sisaldab oluliselt rohkem “esimese taaskasutusringi” tselluloosikiudu.
Werrowooli ja Werrowool K tselluvillakiud mikroskoobi all
Kui ajalehe tootmise puhul taaskasutatakse tselluloosi 6 korda, siis lainepapi tootmise puhul peab lainepapist pakendite jäikuse tagamiseks lisama esmast tselluloosi alati ca. 30%. Peale iga kasutust tselluloosikiud lüheneb (lõpuks jääb järgi peen tolm).
Paigaldus ja vajumine
Pikem tselluloosikiud on jäigem ja parandab tselluvilla “vormis püsimist”, mis tähendab paigaldusjärgset väiksemat vajumist. Tänu lainepapile on Werrowool K kulu paigaldusel ajalehest valmistatud toodetest ca 5% väiksem. Vahe suureneb Werrowool K kasuks aja jooksul tänu materjali väiksemale kokkuvajumisele.
Testkeha füüsilise raputustestiga immiteeritakse materjalide mitme-aastast vajumistsüklit temperatuuride ja niiskusprotsendi muutumisel ehk aastaaegade ja kütteperioodide vaheldumist.
Paigaldusjärgne vajumine tselluvillal “Werrowool” (ajalehe baasil toodetud)
Paigaldusjärge vajumine tselluvillal “Werrowool K” (lainepapi baasil toodetud)
Tulepüsivus
Werrowool K tootmisel on kasutusele võetud uus tehniline lahendus tulepüsivuse parandamiseks. Villa tootmisel kasutatakse erineva fraktsiooniga soolasid. Peenema fraktsiooniga soolad lenduvad paigalduse käigus ja settivad peale paigaldust pinnale muutes eriti tulepüsivaks villa pealmise kihi. Võrdleva videoga saab tutvuda siin