+372 730 2000
E-R 7:45-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Jalanõud

Tamrex jalatsidMeie tootevalikust leiate Tamrexi jalanõusid nagu saapad, kummikud ja kingad.

 

Kuidas valida turvajalanõusid?

Turvajalanõude esmane eesmärk on kindlasti jalgu kaitsta põrutuste, vigastuste jms eest. Lisaks kaitseomadustele on aga veel olulisi asjaolusid, mida tasuks ostmisel tähele panna:

1. Õige suurus ja mugavus – ükskõik mis jalanõu puhul on esmajoones oluline õige suurusnumber ning piisavalt lai liist, et jalg ei väsiks ning ei tekiks vigastusi.

2. Hingavus – paljude odavama hinnaklassi jalanõud on kaetud PU-kihiga, mis muudab need küll veekindlaks, kuid läbi ei pääse ka õhk, mistõttu hakkab jalg higistama ning jalats muutub ebahügieeniliseks. Kallima hinnaklassi jalanõude tootmisel kasutatakse kvaliteetseid materjale, mis ei lase vett sisse, kuid õhk pääseb läbi.

3. Õmblused – jalanõusid poes vaadeldes on aeg-ajalt isegi silmaga näha, milliste õmblused on tugevamad ja korralikumad ning millel kipuvad juba uuena niidiotsad narmendama.

4. Kerge kaal – see omadus sõltub suuresti materjalidest, mida jalanõu tootmisel on kasutatud. Kui odavama hinnaklassi jalanõude turvanina ja naelatõkketald on tehtud terasest, muudab see toote raskemaks. Veidi enam tuleb maksta tööjalanõu eest, kus teras on asendatud plastikust komposiidi või spetsiaalse APT (Anti Perforation Textile) materjaliga, mistõttu on jalats kergem ega juhi metalli sarnaselt külma. Kui jalanõudega liigutakse palju, võib väike kaaluvahe päeva lõpuks tuntav olla.

5. Testimine – oluline on soetada jalanõud, mida on testitud, et olla kaitseomadustes ja vastupidavuses kindel.

6. Disain – on loomulik, et töötaja soovib ka tööajal viisakas välja näha, kuid maitsed on erinevad ning seetõttu on jalanõude valik Tamrexis lai, et ka nõudlikuma moemeelega ostja leiaks just oma stiilile ja riietusele sobivad turvajalanõud. Jalatseid valmistatakse eri töökeskkondade tingimusi arvestades. Sobiva mudeli leidmiseks on jalatsitel nende omadustele viitavad piktogrammid. Jalanõude tunnuseid ja alternatiivseid piktogramme saate vaadata ka artiklile lisatud failist.

Leitud tooteid: 1
Sorteeri: