+372 730 2000
E-R 8:00-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Isevalguv peentasandussegu Weber Floor 110 Fine

Hind:
Soodushind kehtib e-poes ja kliendikaardiga kaupluses.
Lisainfot küsi julgesti siit

Käsitsi või pumbaga pinnale kantav ning isevalguv ja -tasanduv segu betoonpõrandate peentasanduseks põrandakatte alla. Sobib kasutamiseks ka põrandakütte korral. Kihipaksus 4-30 mm

Hinnatabel

Tootekood Mõõdud Hind Lisa korvi
1013069 20 kg 10,65 € 9,59 €

Hind kaupluses võib erineda.

ALUSPIND

Sobilik aluspind on betoon või tsemendil baseeruv tasandussegu, mille tõmbetugevus on > 1,0 MPa. Sobib ka plaaditud aluspind. Aluspind puhastatakse naket nõrgendavatest ainetest nagu tsemendipiim, rasv, õli, tolm, värv, (põrandakatte) liimi jäägid ning vees lahustuvad pinnakattematerjalid. Nõrk või lahtine betoon tuleb eemaldada ja põrand tolmust puhastada tolmuimejaga. Puhastatud aluspind töödeldakse kruntainega ning lastakse kuivada normaaltingimustes 2-4 tundi (puutekuiv). Kuivi ja tugevasti imavaid aluspindu töödeldakse kaks korda. Kruntimine parandab segu valguvust ja tasandussegu naket aluspinnaga, takistab õhumullide teket tasanduskihis ning tasandussegus oleva vee imendumist aluspinda.

SEGU VALMISTAMINE

Kott kuivsegu (25 kg) segatakse 5,25 liitri veega (21% ulatuses kuivsegu kaalust). Segu segatakse piisava võimsusega trelli ja vispliga vähemalt 1 minut. Vajadusel võib lisada kuni 0,5 l/25kg.  Segumassi kasutusaeg on umbes 20 minutit. Segu temperatuur peab olema üle 10 °C. Külmades oludes võib kasutada sooja vett temperatuuriga kuni 35 °C. Vett ei tohi üle doseerida, kuna liigne vesi põhjustab separeerumist ja vähendab segu tugevust.

 

PAIGALDAMINE

Tööde ajal peavad olema aknad ja uksed suletud, vältida tuuletõmmet ja otsest päikesevalguse langemist põrandale. Aluspinna ja õhu temperatuur peavad olema tööde ajal ja nädala jooksul pärast valamist vahemikus +10…+25 °C. Aluspinna suhteline õhuniiskus peab olema <95%. Pumbaga paigaldades on soovituslikult maksimaalne ala laius 6-8 m, sõltuvalt pumba võimusest ja kihipaksusest. Laiemad alad jagatakse väiksemateks osadeks. Valatud segukihi ühtlustamiseks kasutatakse ogarulli või terasliipi. Tööriistad pesta koheselt peale valamise lõppu, kuivanud segu eemaldada mehhaaniliselt.

KUIVAMISAEG

Põrand on käimiskuiv 2-4 h peale valamist, kui õhutemperatuur on 20°C. Põrandat võib lihvida ja vajadusel tasandada 2 päeva pärast valamist. Põrandakatte võib paigaldada 1-3 nädala pärast. Kõrge õhuniiskus ja madal temperatuur pikendavad kuivamisaega. Katete paigaldamisel arvestada katte tootja nõuetega.

PAISUMISVUUGID

Vajadusel lõigatakse paisumisvuugid niipea kui põrandal saab käia. Vuugid tehakse samadesse kohtadesse, kus aluspinna vuugidki või erinevate ruumide vahele. Vuugid täidetakse elastse vuugimaterjaliga.

LÕPPVIIMISTLUS

weber.floor 110 –ga tasandatud põranda võib katta keraamiliste või kivi- plaatidega, vaibaga, PVC või linoleumiga, parketiga (laminaat, kork, puit). Liimitava puitparketi paigaldamiseks tuleb kasutada elastseid SMP-põhiseid liime ja lähtuda parketitootja juhenditest.

OHUTUSNÕUDED

Põhjustab ärritust. Sisaldab tsementi üle 5% kogumahust. Ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Väldi pikemat kontakti nahaga. Kasuta kaitseprille, kindaid ning kaitsekreemi. Väldi tolmu sissehingamist. Kasuta respiraatorit. Nahaärrituse korral pese koheselt sooja seebiveega. Segu sattumisel silma loputa koheselt rohke veega ning vajadusel konsulteeri arstiga.

Küsi lisainfot