+372 730 2000
E-R 8:00-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Eterniit Poola

Hind:
Lisainfot küsi julgesti siit

Eurofala asbestivaba laineline tsementkiud katusekatte plaat, mida rahvapäraselt võib nimetada eterniidiks. Ajalooliselt on eterniitkatused Eesti rasketes ilmastikutingimustes näidanud ennast väga vastupidavate ja kauakestvatena. Eurofala tootmine baseerub kaasaegsel tehnoloogial, millega on saavutatud kõrge kvaliteedi tase.Ökoloogiline puhtus, ilmastiku -ja tulekindlus, kergus, elastsus, montaaži lihtsus, lai värvivalik ja ostjasõbralik hind on teinud temast taas populaarse ehitusmaterjali. Eterniidi kasutusalaks on elamud, tööstus- ja kommunaalobjektid ning põllumajandusehitised.

Värvid: hall, punane, telliskivivärvi (ettetellimisel), pruun, grafiitmust, roheline

pikkus (mm)
1250
1875
2500
laius (mm) 1150
paksus (mm) 6
1m² kaal (kg) 11,7
plaadi kaal (kg) 16,4
24,6
32,8
lainete arv 9
laine kõrgus (mm) 30
laine samm (mm) 130
kasulik laius (mm) 1040 (+/- 5)
kasulik pindala ülekatte korral (m²) 150 mm 200 mm
1,14 1,09
1,79 1,74
2,44 2,39

Tsementkiud plaadid on katusel kondentsivabad, hingavad ja summutavad müra, on tulekindlad ega korrodeeru, peavad hästi vastu temperatuuri muutustele ja bioloogilistele mõjudele. Ei takista elektromagneetiliste lainete levikut.

Eurofala tootmiseks kasutatakse looduslikult puhtaid materjale: tsementi, vett, lupja, tselluloosi, liiva ja teatud armeerivaid sideaineid.

Tsementkiud plaate kasutatakse viilkatuste ja seinte katmiseks. Katustel, mille kalle on alla 12 kraadi (22%) ei ole neid soovitav kasutada. Katuse kalded ja kandekonstruktsiooni lahendused antakse ehitusprojektiga, arvestades pindade suurust ja sademete intensiivsust (lumi, vihm). Tehas soovitab, sarikate vahega kuin 90 cm, kasutada roove 56 x 38 mm. Olenevalt katuse kaldest ja plaatide pikkusest valitakse roovi samm ja plaatide ülekatte suurus ( kas 150mm või 200mm). Kui on tegemist vanade hoonete renoveerimisega, kus sarikate vahekaugused on suured, võib tulla vajadus täiendavate roovide ja sarikate järele. Siin tuleks kasutada projekteerija abi.

Roovide vahekaugus mm
Plaadi mõõdud mm kalle kuni 40% kalle üle 40%
1150 x 1250 1050 1100
1150 x 1875 837,5 862,5
1150 x 2500 1150 1175

 

katusekalle kuni 40 % katusekalle üle 40 %

Eurofalaga kaetud katuseid loetakse hingavateks ja plaatide lainelise kuju tõttu on tavakatuste ventilatsiooni lahendamine lihtne, katuslagede või keerukamate konstruktsioonide korral annab lahenduse projekteerija.

 

Katuste ehitamise käigus ja ekspluatatsiooni ajal tuleb katusel käimisel järgida ohutuseeskirju, et ei tekiks libisemist ja kukkumist ning katuseplaatide purunemist. Selleks on vaja kasutada vastavaid harja külge kinnitatud käiguteid. Ole ettevaatlik lumekoristuse ajal.

Enne katuste katmist plaatidega (nii vanade kui uute ehitiste juures) on vaja teostada rida ettevalmistustöid. Need algavad vana hoone katuse mõõdistamise ja vajalike ehituslike eeltööde kindlakstegemisega ning teostamisega (plaatide tugipind peab olema sile). Seejärel analoogiliselt uute katustega ja olenevalt plaatide mõõdetest planeeritakse roovide paigaldus, läbiviigud, vihmavee süsteemid, ventilatsioon ja plaatide kinnitamine. Valitakse ka plaatide eelnevaks töötlemiseks ja katusele kinnitamiseks vajalikud tööriistad ning otsustatakse plaatide paigaldamise ehituslikud võtted. Ette tuleks näha ka kõikvõimalike katust puudutavate kommunikatsioonide asukohad ja kinnitused nii, et katusele paigaldatud plaadid säilitaksid oma kauban-dusliku välimuse. Suuremate ja keerukamate katuste ehitamisel on soovitav kasutada vajaliku ehitamiskogemusega tööjõudu või firmade teenuseid. Järgnev pildimaterjal annab Teile näitliku ülevaate eelpool räägitud probleemidest. Kui katuse pikkus on üle 40 m soovitame iga 30 m tagant teha katusele temperatuurivuugid.

Plaatide nurkade lõikamine

katuseplaadid paigaldatakse kõige sagedamini esineva tuulesuuna vastu

Mehhaaniliste käsitööriistadega nurkade lõikamine

Plaatide paigaldamisel kasutatakse nende paremaks sobitamiseks nurkade lõikamise võtet. Sellega hoitakse ära nelja plaadinurga sattumine üksteise peale ning plaatide sisepingete ja pilude teket katusel. Lõigatud nurkade korral paigaldatakse plaadid nii, et lõike kohtade vahe oleks 3-7 mm. Plaadid kinnitatakse kuuskant peaga puidu -või metallikruviga( 6×80 – 6×100 mm), milleks on vaja iga plaadi 2 ja 6 laine harjast ning plaadi alumisest servast 75mm kaugusel läbi puurida montaaziava. Ava läbimõõt peab olema 3-4 mm suurem kui kruvi diameeter.

Kinnitus 2 ja 6 laine kohal 75mm plaadi alumisest servast

Kinnituskruvi peab olema sissekruvitud risti plaadi pinnaga

Katusetarvikud  

Lumetõke Korstnapühkija aste

Tarvikud kinnitada roovide kohalt. Vajadusel lisada täiendavalt roove või teha vastav tugikonstruktsioon.

Harja ja räästa kattedetailid ning nende paigaldamine

Räästakasti, korstna ümbrise ja vihmavee süsteemide ehitamine

Korstna ja plaatide liitekohad katta iseliimivate tina –või bitumenkleeplintidega, tehases toodetavate katuse harja -ja räästadetailide asemel võib kasutada kohalikke, plekist valmistatavaid tooteid, mis oluliselt vähendavad katuse maksumust.

Seinte katmine Eurofalaga

Valgusaknad

Poola eterniidist katustesse valgusavade tegemiseks on võimalik kasutada läbipaistvaid, sama lainesammuga PVC plaate Eurolux või Sollux, mille tehnilised näitajad on järgmised:

pikkus (mm) 2500
laius (mm) 1120
paksus (mm) 0,8-1,0
1m² kaal (kg) 1,4
plaadi kaal (kg) 4
lainete arv 9
laine kõrgus (mm) 30
laine samm (mm) 130
kasulik laius (mm) 1040 (+/- 5)
kasulik pindala ülekatte korral (m²) 150 mm 200 mm
2,44 2,39

Valgusplaadid kinnitatakse 1, 3, 5, 7 laine pealt. Plaadid toestatakse vastava tugidetailiga või sama laine sammu ja kõrgusega Eurofala plaadi ribadega. Tuleb jälgida, et valgusplaatide kogupind oleks alla 15% katuse kogupinnast. Kõrvutiasetsevate plaatide kogupind võib olla kuni 15 m². Valgusplaatide kasutamisel värviliste tsementkiud plaatidega katuste juures, tuleb valgusplaadi aluse plaadi toetuspinna osa katta heleda teibi, kile või värviga, sest tume plaadi pind võib päikese käes kuumeneda ja mõjutada valgusplaadi struktuuri ja muid omadusi.Valgusplaate ei tohi paigaldada ruberoidkatustele ega nende vastu asetada soojustust.

 

Küsi lisainfot