+372 730 2000
E-R 7:45-19:00 | L 9:00-17:00 | P 9:00-15:00

Vedelikku eraldav kuivkäimla Biolan

Hind:
Soodushind kehtib e-poes ja kliendikaardiga kaupluses.
Lisainfot küsi julgesti siit

Biolani vedelikku eraldav kuivkäimla on kaasaegne, kergesti hooldatav ja mugav kuivkäimla teie suvekodusse. Kuivkäimla võib paigaldada põrandale, kuid ka omaette käimlana või elumajja. Käimla ei vaja toimimiseks vett ega elektrit – piisab vaid sikatiivi (kuivatusaine) lisamisest.

Hinnatabel

Tootekood Hind Lisa korvi
6411960057035 432,00 € 353,00 €

Hind kaupluses võib erineda.

Pikkus: 78 cm
Laius: 59,4 cm
Istmekõrgus: 53 cm
Kõrgus: 85 cm
Kõrgus sidusaine nupuni: 98,5 cm
Kaal: u 16 kg
Sidusainemahuti maht: 30 liitrit
Siseanuma maht: 28 liitrit
Ventilatsioonitoru läbimõõt: 75 mm
Vedelikuäravoolutoru läbimõõt: 32 mm

Käimla eraldab tahke väljaheite ja vedeliku istmeosas. Käimla ei eelda toimimiseks kanalisatsiooni ega elektri olemasolu.

Biolani Vedelikku Eraldava Kuivkäimla asukoha planeerimine

Biolani Vedelikku Eraldava Kuivkäimla kokkupanekul ja paigaldamisel tuleb tähelepanu pöörata muu hulgas sellele, et ruumi mõõtmed peaksid võimaldama käimlat mugavalt kasutada ja hooldada, ja sellele, et ventilatsioonitoru tuleb juhtida otse läbi katuse katuseharja kohale.

Vedelik kogutakse kinnisesse mahutisse edasiseks kasutamiseks, käideldakse koos kinnistu muu reoveega või toimetatakse heitveepuhastusjaama. Vedelikupaagi mõõtmisel ja asukoha valikul tuleb võtta arvesse seda, et käimla toodab ööpäevas umbes 1–1,5 liitrit vedelikku kasutaja kohta.

Ka tahkete käimlajäätmete järeltöötlemine ja asukoht tuleb enne läbi mõelda, et hooldamine oleks võimalikult hõlbus.

Kuivkäimla paigaldamine käimlaruumi

Eraldav Kuivkäimla paigaldatakse põrandale horisontaalseIt. Seadme paigaldamisel tuleb arvestada ventilatsiooni ja vedeliku eemaldamise korraldamisega ning jätta hoolduseks piisavalt ruumi.

Ventilatsioonitoru paigaldamine

Ventilatsioonitoru juhitakse käimlaseadmest otse katuseharjast kõrgemale. Käänakud ventilatsioonitorus takistavad loomulikku õhurõhul põhinevat ventilatsiooni ja põhjustavad seega lõhnaprobleeme. Ventilatsioonitoru pannakse kasutusjuhendi järgi kokku ja läbiviik tihendatakse katuse materjaliga sobiva tihendiga. Vajaduse korral võib ventilatsioonitoru pikendada 75 mm läbimõõduga kanalisatsioonitoruga.

Keerulisemates paigaldustingimustes või kui käimla paigaldatakse siseruumidesse, soovitame ventilatsiooni tõhustada spetsiaalse Biolani Kompostkäimla Ventilaatori või Biolani Tuuleventilaatoriga. Ventilaatori võib hankida lisavarustusena või vajaduse korral hiljem.

Eraldatud vedeliku äravool

Eraldatud vedelik juhitakse käimlaseadmest vedelikupaaki või heitveesüsteemi. Paigaldamisel tuleb jälgida, et tekiks piisav kalle, mis tagaks vedeliku takistamatu voolu kogu äravoolu pikkuses. Läbiviigu võib teha kanalisatsioonina või juhtida toru läbi seina või põranda. Käimlaseadme vedelikuvoolikute läbimõõt on 32 mm. Vedeliku äravoolu jaoks sobivad 32 mm läbimõõduga kanalisatsioonitoru jupid või voolik. Toru või vooliku liitekohtades soovitatakse kasutada liitemuhvi.
Käimlaseadmel ei ole haisulukku. Kui vedelik juhitakse paaki, peab voolik ulatuma põhjani, et paagis olev vedelik moodustaks voolikule vesiluku. Nii ei pääse õhk vedelikukanistrist mahuti suunas liikuma. Kui vedelik juhitakse heitveesüsteemi, tuleb planeerimisel eraldi tähelepanu pöörata heitveesüsteemi ja käimla ventilatsioonile.

Biolani Vedelikku Eraldave Kuivkäimla hooldamine

Vedelikku Eraldavat Kuivkäimlat tuleb kasutada ja hooldada kasutusjuhendit järgides. Nii on tagatud käimla mugav kasutamine ja meeldiv hooldamine.

Siseanuma tühjendamine

Vedelikku Eraldava Kuivkäimla mahutis on kaks eraldatud siseanumat. Korraga kasutatakse ühte anumat. Kui üks siseanum täitub, nihutatakse see seadme tagaossa ootama ning võetakse kasutusele teine anum. Vajaduse korral tasandatakse jäätmete pind mahutis näiteks kepi abil. Käimla siseanumate kaaned on mõeldud anumate katmiseks tühjendamise ajal. Seismise ajal jäetakse kaas praokile. Kui käimla mõlemad anumad on täis, tühjendatakse kauem seisnud anum komposti.
Tühjendamise ajaks eemaldatakse ventilatsioonitoru käimla kaane küljest. Käimlaseadme kaaneosa kallutatakse seadme kõrvale või tõstetakse maha nii, et oleks võimalik siseanumaid välja tõsta. Siseanumaid ei ole tühjendamise käigus vaja pesta.
Siseanumaid tagasi tõstes tuleb jälgida, et kasutusel olev anum pandaks õigesse kohta eralduskausi vastu. Anuma põhja raputatakse paari sentimeetri paksune kiht Biolani Komposti- ja Käimlaturvast.

Vedelikupaagi tühjendamine

Vedelikupaaki tühjendatakse vastavalt vajadusele. Tühjendamissagedust mõjutavad vedelikupaagi suurus ja käimla kasutustihedus. Üks inimene toodab ööpäevas umbes 1–1,5 liitrit vedelikku.
Ohtralt toitaineid ja eriti lämmastikku sisaldavat vedelikku võib kasutada väetisena õuel ja aias. Uriin on küll steriilne, aga enne aiamaal kasutamist soovitatakse sel siiski vähemalt aasta aega seista lasta. Väikestes kogustes võib lahjendamata vedelikku kasutada ka aiakomposti ja käimlakomposti lämmastikuga rikastamiseks. Vedeliku võib toimetada ka heitveepuhastusjaama.

Vedelikku Eraldava Kuivkäimla puhastamine

Vedelikku Eraldavat Kuivkäimlat puhastatakse ja pestakse vastavalt vajadusele. Puhastamiseks võib kasutada kõiki levinumaid kodus kasutatavaid puhastusvahendeid. Käimlat on võimalik osadeks lahti võtta, nii et seda saab korralikult puhastada. Istmekaane vedelikukaussi, vedelikufiltrit ning äravoolutoru pestakse virtsast tekkinud sademe eemaldamiseks sooja vee ja õrnatoimelise puhastusvahendi või kristallsoodaga vähemalt kord aastas.

Biolani Vedelikku Eraldava Kuivkäimla kasutamine

Vedelikku Eraldavat Kuivkäimlat tuleb kasutada ja hooldada kasutusjuhendit järgides. Nii on tagatud käimla mugav kasutamine ja meeldiv hooldamine.

Vedelikku Eraldavas Kuivkäimlas tuleb vedelate ja tahkete jäätmete eraldamise võimaldamiseks oma loomulikke vajadusi alati istudes rahuldada. Esimesel kasutuskorral tuleks kontrollida, kas kasutaja isiklik istumiskaugus ja -harjumused on seadme seisukohast sobivad. Ka külalisi on mõttekas käimla kasutamisel juhendada.
Vedelikku eraldav kuivkäimla on mõeldud kompostitavate käimlajäätmete jaoks, nii et kasti võib visata ka WC-paberi. Käimlasse ei tohi visata midagi, mis takistab kompostimisprotsessi või ei ole biolagunev, nagu näiteks:
prügi, hügieenisidemeid, kemikaale, lupja, pesuvahendeid, pesuvett, tuhka, sigaretikonisid.

Enne kasutamist

Eesmise siseanuma põhja raputatakse paarisentimeetrine kiht Biolani Komposti- ja Käimlaturvast. Sidusainemahuti täidetakse sidusainega.

Sidusaine kasutamine

Käimla tagaosas olevas sidusainemahutis on sidusainedoseerija. See töötab doseerija nupule vajutades. Sidusainet ei ole vaja lisada pärast iga kasutuskorda, piisab, kui teha seda pärast suuremate vajaduste rahuldamist.

Sobiva sidusaine kasutamine on käimla toimivuse seisukohast esmatähtis. Sidusainena soovitatakse kasutada Biolani Komposti- ja Käimlaturvast. Komposti- ja Käimlaturvas seob tõhusalt lõhna ning hoiab massi õhulisena.

Käimla aastaringne kasutamine

Sooja ruumi paigaldatud käimlat saab kasutada aastaringselt. Sellisel juhul tuleb käimla paigaldamisel arvestada ventilatsiooni ja vedelikuäravoolu soojustamisega külmade ruumide kohal.
Külma ruumi paigaldatud käimla võib talvel jäätuda. Käimla on valmistatud külmakindiast polüeteenplastist, nii et jääturnine ei kahjusta seda. Ka külmas ruumis asuvat käimlat võib talviti aegajalt kasutada. Kui vedelik kogutakse kanistrisse, tuleb see sügisel tühjendada, et vältida jäätumisest tekkida võivaid kahjustusi. Kui sidusainemahutis olev sidusaine on niiske, võib see talvel jäätuda. Sellisel juhul sidusaine doseerija ei tööta ja sidusainet lisatakse käsitsi.

Maksekalkulaator

Kuumakse:
Kuumaksetes sisaldub ühekordne lepingutasu ning igakuine haldustasu. Tulemus võib teile pakutavast pisut erineda.

Tehke kohe eeltaotlus, et saada teada, kas soovitud tingimustel järelmaksu saaksite. Antud taotlus ei kohusta millekski, ega tekita Teile kohustusi.

Täida eeltaotlus

Küsi lisainfot